התחברות  \/ 
x
הרשמה
x

banner2banner2

zoharYomiinter briot

Slider

אלול

 

יש חיים ויש חיים.

יש חיים. מה שהאנשים קוראים שהוא חי, שהגוף שלו חי אבל המקובלים לא קוראים לזה חיים. מי שלומד קצת קבלה, נכנס לפנימיות, רואה דווקא שהנשמה כלואה בתוך גוף זה יותר קרוב למצב של מוות. חיים זה שהנשמה משוחררת בלי גבולות, שהיא קשורה לאור עליון פשוט בלי גבול, זה נקרא שהוא חי, מת זה שהוא מוגבל בתוך בית סוהר.

שהנשמה האלוקית צריכה להכנס בתוך גוף בשר ודם, חומר, ולהצטמצם בצורה נוראית לתאוות העולם הזה, לדמיונות, לתשוקות כוזבות, זה נקרא מוות. הגוף של האדם יכול להיות גוף של אתלט, לחץ דם מאה עשרים על שמונים, הכל מתפקד טוב אבל הוא נקרא מת. אין לו שום קשר לחי החיים. החיים זה קשר עם חי החיים, זה נקרא חי. כמה קשר יש עם חי החיים. אין תענוג יותר גדול מזה בעולם, כל הדברים הטובים האחרים, מה שהאנשים קוראים טוב, זה עובר, אין בזה שום תועלת, שום יתרון, הם חולפים ולא נשארים. אדם נשאר אחרי זה ריק, לא נשאר בזה שום דבר. 

הזדמנויות בחודש אלול

ידועה האמרה המפורסמת בשם כל הצדיקים שכשנכנס אלול אפילו הדגים שבים רועדים.  על מה ולמה הם רועדים? ומה אכפת לנו מה קורה עם הדגים שבים?  אלא שטרחו לספר לנו את זה כדי להודיענו שאפילו הדגים, שניצלו, כשכל היקום נידון להמחות במי המבול, אפילו הם רועדים מאימת הדין - כבר כשמתחיל חודש אלול.

תגובות אחרונות

subiconsml