הבריאות הטבעית, כשמה כן היא, נותנת את כל הקרדיט לכוח שנתן הבורא בטבע. נצטרך אין סוף ספרים וסרטים כדי לתעד את נפלאות גוף האדם והבריאה המשתקפים בכל מערכת בגוף, בכל תהליך, שכל מערכת מפעילה, ובתיאום המתוחכם בין כל המערכות. וכן כמה שנבודד את הגורמים המרכיבים כל מערכת עד לרמת התא והגרעין, וכן הלאה, לא נפסיק להתפעל מהחכמה האין סופית הטמונה בהם. מתוך הכרה זאת, אין הבריאות הטבעית מתיימרת להתערב בתהליכים המתוחכמים והמופלאים הקיימים בטבע. אין היא מתיימרת להיות חכמה יותר ולהעריםעליהם בצורה מלאכותית אלא נהפוך הוא, להשתמש בכוח האדיר ביותר הקיים ביקום, בכוח הטבע כדי לשמור על הבריאות וכדי להתרפא כשצריך.

לגוף יש את כל האמצעים הכי חזקים לרפא את עצמו, צריך רק לא להפריע לו. לא להעמיס עליו גורמים מכשילים אלא לתת לו לעשות את העבודה‘. ולכן, כדי לחיות בדרך הבריאות הטבעית לא צריך אמצעים מיוחדים או תוספי מזון אלא להשתמש באמצעים הפשוטים הזמינים והזולים הנמצאים בסביבתנו כמו: אויר, שמש, מזון טבעי, מים וכו

שימוש נכון בחומרי חיים אלו מעניק לאדם חיות מחודשת, חזקה בגוף ובנפש, חיים של בריאות. הבריאות הטבעית הולכת ומתפשטת יותר ויותר גם בגלל חוסר מענה אחר למחלות כרוניות, ביניהן קשות המוגדרות בחלקן כאוטואימוניות, כמו: יתר לחץ דם, סכרת, קרוהנס, קוליטיס, דלקת פרקים ועוד ועוד. הדעה הרווחת היום על מחלות אוטואימוניות היא שהגוף תוקף את עצמו, מערכת החיסון תוקפת את התאים והרקמות בגוף במקום פולשים חיצוניים.

מה קרה, פתאום שהמערכות בגוף שהיו עד עכשיו כל כך חכמות ומתוחכמות השתבשו עד כדי כך שהחלו לתקוף את עצמם? על כך אין מענה ברור.

לבריאות הטבעית יש הסברים שונים לגמרי על התפתחות המחלות הללו, שבעיקרם קשור להצטברות רעלים ופסולת במידה המכריחה את הגוף לתעדף את מה להציל קודם. בדומה לספינה המורכבת ממדורים פנימיים, מופרדים. במקרה של חור בדופן הספינה ייפגעו קודם המדורים החיצוניים. האם זה בגלל שהספינה תוקפת את עצמה או בגלל שהיא מגינה על המדורים הפנימיים?

המענה הקיים היום ברפואה הוא דיכוי הסימפטומים המפריעים לחולה כמו הכאבים, הגרודים וכד‘. כלומר לכבות את מערכת האזעקה המודיעה על פגיעה בדופן הספינה אבל אין פתרון למחלה עצמה. שהבריאות הטבעית חותרת בעצם להסיר את הסיבה לחולי, כלומר למנוע כניסת עוד מים והצפת הספינה. ללא הסרת הסיבה לחולי, טוענת הבריאות הטבעית, לעולם לא יתכן ריפוי ממחלה.

בגדול, לפי הבריאות הטבעית, הסיבה היחידה לחולי, הינה הפרת חוקי הטבע עי הרגלי חיים לא נכונים – אכילה, שתיה, שינה, עבודה, עישון וכו‘. לכן עיקר תהליך הריפוי כרוך בשינוי ההרגלים, וזה משהו שכל אחד יכול ליישם בביתו לפי דרגתו. הסדנאות של הבריאות הטבעית שנמצאות באתר הועברו בפני הקהל הרחב, הלא מקצועי, במטרה להנגיש את החומר לכל אחד. רבים ששמעו את השיעורים האלו ויישמו דיווחו על תוצאות מפליאות של ריפוי אמיתי.