איך מטפלים בה בעזרת בריאות טבעית ולמה ספירת קלוריות היא בעצם פיקציה?

במהלך העשורים האחרונים נכתבו לא מעט מילים על השמנת יתר והמודעות ההולכת וגוברת להשפעות הבריאותיות שלה, רק מעצימה את התופעה. אם בעבר, נשים עבות בשר היו נחשבות כנכס משובח לנדוניה שכן התפיסה הייתה כי הן תבאנה יותר ילדים לעולם, הרי שהיום קל להבין שכמעט בכל היבט בחיים (לרבות פיריון ולידה), השמנת יתר גורמת לתופעות לוואי בריאותיות ולעיתים אף למחלות משמעותיות.

כיצד נתפסת השמנת יתר בראי הבריאות הטבעית?

השמנת יתר

 

כיום, ישנם שלוש מחלות שנחשבות לגורמי התמותה העיקריים בעולם – 

כפועל יוצא של המחלות הללו, רוב החולים מפתחים מצב נוסף שמזיק באופן הרסני לנפש – חרדות והתקפי חרדה. אמנם לא מדובר במצב פיזי, אך הביטוי שלו הוא פיזי מאד במרבית המקרים, והשפעתו העיקרית, כאשר הוא יוצא מכלל שליטה, היא בהפרעה ניכרת באיכות החיים והדרדרות משמעותית של יכולת התפקוד היומיומית. 

יתר לחץ דם

 

כעת, אם תשאלו מה משותף לשלוש המחלות הללו, תוכלו להביט ברשימת הגורמים להן ותגלו שבכל הרשימות מופיע גורם אחד משותף – השמנת יתר. כמובן שאין אנו מדברים על כמה קילוגרמים עודפים, אלא על השמנת יתר כפי שהיא מוגדרת לפי BMI (אינדקס מסת הגוף, המחושב לפי גובה ומשקל האדם). 

האם קלוריות הן פיקציה? 

ככל שהמודעות למחלות אלו ושלל השפעות בריאותיות אחרות על האדם אשר נמצא במשקל יתר, הולכת וגוברת, כך גם גוברות השיטות למגרה. בפשטות, במהלך השנים העולם הסתמך על גורם אחד משמעותי כגורם להשמנה – קלוריות. כלומר, אם תאכלו יותר קלוריות מאשר תשרפו בפעילות גופנית, תעלו במשקל.

תפיסה זו היא שגרמה להיווצרותן של כל השיטות המקובלות היום להורדה במשקל –

סוכרת

 

הרב יובל הכהן אשרוב, אשר מתמחה בבריאות טבעית, קובל כנגד טענה זו.
לפי הרב הידע הרב שצבר ואלפי המטופלים שהצליחו בדרכו ברבות השנים ומחקרים רבים, אין מדובר בקלוריות הנכנסות וגורמות לעלייה במשקל, אלא במסה, כלומר – אם נכנסת יותר מסה לגוף מאשר כזו שיוצאת החוצה (מופרשת בשתן, צואה, זיעה וכו’), האדם יעלה במשקל.
המפתח לתזונה נכונה שתורמת להישארות במשקל נוכחי, או הורדה במשקל, היא להחליט מה נכניס לגוף שיבטיח שיצא מהגוף שלנו כמה שיותר מהר, ואף יאגד לתוכו רעלים אחרים שמצויים בגוף כדי לנקותם. התגובות ההורמונליות הנגרמות בגוף, כתוצאה מן החומרים שאנו מכניסים לתוכו באמצעות התזונה, יכולות לגרום או לבנייה של התאים בגוף, או להרס, ומה שתקבע אילו הורמונים יפעלו, באיזו תדירות ובאיזו עוצמה, זו כמובן, התזונה שנבחר – ולא כמות הקלוריות. 

מדוע השיטות הקונבנציונליות להורדה במשקל כיום לא מצליחות?

לפי נתונים ממחקרים בשנים האחרונות, רוב הדיאטות שנשענות על ההנחה הרווחת של קלוריות נכנסות אל מול יוצאות לא מצליחות, כלומר, האדם אכן יורד במשקל לעיתים, אבל במרבית המקרים – המשקל יעלה כולו בחזרה. אותה טענה נכונה גם לגבי נטילת תרופות או זריקות, וגם לגבי ניתוחים בריאטרים. למעשה, נתונים ששיתף ד”ר מונדי, אנדוקרינולוג עם התמחות בסוכרת, מטבוליזם ותזונה ממרפאת מאיו המפורסמת בארה”ב הראו כי רק 20% מאנשים המנסים לרדת במשקל מצליחים לשמור על הורדה של 10% ממשקלם לאורך שנה אחת. רוב רובם של האנשים אשר הורידו במשקל יעלו את בחזרה את כל מה שהורידו תוך 3 עד 5 שנים. 

פחדים וחרדות

 

 

כיצד ניתן להוריד במשקל תוך הבנת מערכות הגוף וההורמונים שבו?

בניגוד לשיטות הקונבנציונליות שאינן עובדות, אחת השיטות העיקריות המדוברות בעולם הבריאות הטבעית היא שיטה שמבינה לעומק את פעולות הגוף, את ההורמונים, את האופן בו חומרים שונים מתפרקים בגוף ומפונים לאיברים השונים והיא שיטת האוטופגיה. שיטה בה התאים בגוף משתמשים בחומרים שכבר אינם נחוצים לתפקודו ומסלקים אותם החוצה. כדי להפעיל את המנגנון הזה בגוף, לחזק ולהבריא אותו, וכמובן גם לרדת במשקל עודף, יש לבצע צום לסירוגין, של 16 ואפילו 19 שעות ביום ולאכול תזונה דלת בפחמימות ועשירה בירקות ופירות.

נשמע קשה? להפך.
משום שאלו תהליכי התומכים במנגנוני הגוף הטבעיים, הגוף מתרגל במהרה והאדם מרגיש לפתע הקלה בתחושת רעב, רעננות ואנרגיה המגיעות מניקוי הרעלים המתבצע, מניעה ועצירה של תהליכי הזדמנות תאים מהירים המתרחשים, ותחושת בריאות כללית טובה יותר.

אז האם אוטופגיה היא באמת התשובה לכל הדיאטות שנכשלו, התרופות, הזריקות, הניסיונות החוזרים, כל הקילוגרמים שיורדים ועולים בחזרה כפליים, וכל המחלות המסוכנות? רוצים לדעת עוד על עולם האוטופגיה וכיצד הוא יכול לגרום לשינוי עצום בבריאות ובמשקל שלכם?
כל המידע
ממתין לכם כאן  

 

 

1 thought on “השמנת יתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *