יובל, כפי שאנו מכנים אותו. אדם אציל נפש, ענו, עם לב רחב ורצון להטיב לכל אדם, אשר נותן מזמנו ומעצותיו ובהרבה מקרים אפילו ללא כל רצון לתמורה.


לפני 11 שנים חלה בני. היינו מאד מודאגים ממנו ועל פי הרופאים חייו היו בסכנה. באותה תקופה בן אחר שלי התחתן, בחופה לא הפסקתי לבכות, התפללתי על בני החולה הנמצא בחדר ייחוד מחובר לחמצן וזקוק לרחמי שמים מרובים. ואם אמרו חז"ל שהטוב שברופאים לגיהינום, לא סתם שלחו אותם לשם. קצת מעלילות הרופאים רופאה אחת בכירה בבית חולים בצפון התמחתה באותה מחלה שיחסו לבני. היא היחידה בארץ המומחית לה. הצפנו והלכנו אליה. היא ששה לראותינו, בדיוק חזרה מלונדון מסמינר בנושא, ובארץ לדאבונה אין מספיק חולים במחלה כך שהיא לא יכולה לנהל היטב את המחקר. כמה טוב שהגענו, ומיד מוכנה הייתה להתחיל טיפול תרופתי קשה מאד. ביקשנו ממנה לדעת את מאפייני המחלה, לאחר שפרטה אותם, הוכחנו לה שלבני אין את כל המאפיינים. שהסיכון בנטילת התרופה הוא גבוה, ושהדיאגנוזה שלה רעועה לחלוטין. טוב, היא אומרת, גם אם לא תיקחו את התרופה, תעמדו איתי בקשר, תדווחו לי מה שקורה. תודה, ולא להתראות, אמרנו.


רופא אחר, שכבר נמצא במקום אחר לפני שופט כל הארץ, העז ברוב חוצפתו להורות לבני לקחת תרופה שגורמת לעקרות, וזאת מבלי ליידע אותו על כך בכלל! בעוד שהוא יודע שבני הוא בחור צעיר רווק. מה לעשות ואנחנו אנשים שמבררים לפני שלוקחים תרופות, והיינו מזועזעים ממה שגילינו. עוד רופא יקר הודיע לנו שבני חייב מיידית לעשות השתלת ריאות, ולא, בהתקף הבא זה כבר יהיה מאוחר מדי. רופא זה הזכיר לי שכל בעל מלאכה תמיד רואה רק את מה שהוא מתעסק אתו, סנדלר תמיד רואה נעלים, תופרת רואה שמלות, ורופא שמשתיל איברים רואה מועמדים להשתלה גם מקום שהדבר לא נחוץ!


רופא אחד היה אנושי, ולא שמצא מזור למחלה אבל לפחות האגו לא הוא שהוביל אותו, ומוכן היה לשתף פעולה עם רופאים בחו"ל שפנינו אליהם, לשלוח אליהם ביופסיה ולתת להם את כל האינפורמציה הנדרשת. במשך שנה שלמה, הלעיטו הרופאים את בני עם תרופות חזקות וקשות מכל מיני סוגים אך לא נראה היה כל שיפור, והרופאים גם לא נתנו תקוה לשיפור.


ואז שמענו על יובל, שבורים ורצוצים שמנו פעמינו לצפון. יובל, צנוע, ישב בחדר לא מהודר, קבל אותנו בענוות חן ושמע בדיוק את כל הקורה אותנו, ואת מצב רוחנו השפל. יובל גבה מאיתנו 300 ₪ עבור הביקור, נתן על זה קבלה כדת וכדין, וסיפר לנו שחצי מזה הולך למושב שהוא חי בו והוא שיתופי. יובל נתן לנו תקוה והבהיר שהמחלה היא תוצאה של תזונה איומה של בני, כמו של רוב ה'ישיבע בוחרים', ונתן לו דיאטה חזקה ביותר, כשהוא אומר שנאפשר לגוף לרפות את עצמנו ונראה הטבה במצבו.


יובל מסתמך גם על הרמב"ם שקבע שכל החולאים באים בגלל נזקים מהמזון, ואם נפסיק להרעיל את עצמנו, הגוף יודע לרפא את עצמו. אין מדובר בתאונות, אין מדובר בווירוסים חיצוניים, אין מדובר במחלות אשר המצב שלהם הוא כבר ללא יכולת להחזיר את המצב לקדמותו. בני שחפץ בחיים, פעל בדיוק על פי ההוראות, כאשר הוא בקשר טלפוני כמעט יומי עם יובל, מדווח לו על מה שקורה ומבקש ייעוץ מה לעשות. התוצאות היו מהירות, תפקודי הריאות השתפרו בהדרגה באופן משמעותי, הוא ירד במשקל 40 קילו, וכעבור מספר חודשים התנתק לגמרי מהמחצן ונכנס לכושר. הוא היה עושה הליכות של קילומטרים בכל יום. מאדם חולה מאד בלי הרבה תקוה, הוא הפך לאדם בריא ומאושר. מזה 11 שנה שאינו נוגע בתרופות, הוא התחתן, נולדו לו ילדים, והרופאים מגדירים אותו כנס רפואי ואף מספרים עליו בכינוסי רופאים. אחד הרופאים הודה בפנינו שבוודאי שיטתו של יובל נכונה, אבל מה לעשות, הפציינטים לא מוכנים להיכנס למשטר דיאטטי שכזה, ואין ברירה ולכן מוכרחים לתת את התרופות. הלוואי והיה לי את כוח הרצון לפעול על פי הנחיותיו של יובל, להוריד את עשרות הקילוגרמים העודפים שלי, ולהיפטר מכל כך הרבה בעיות שיש לי, ואשר אני נוטלת ארסנל מלא של תרופות עבורם.


מלבד אותם 300 שקלים שגבה מאיתנו יובל בביקור הראשון, מעולם לא קיבל כל כסף נוסף, מעולם לא ביקש, ותמיד תמיד נענה לטלפונים ולשיחות של בני, תמיד נמצא שם לייעץ, להיות ברגעי משבר, לתת את התקווה ואת ההכוונה. תמיד מוכן לשמוע, וכאשר הוא לא יודע, מבטיח לבדוק את העניינים ולחזור אל בני עם תשובות. מדובר על קשר של שנים, על שיחות ארוכות, על ייעוץ מקיף, ויובל לא גבה מאיתנו עוד פרוטה שחוקה אחת, ומעולם לא נתן להבין שקשה לו לעזור, שקשה לו להיות שם תמיד כשאנחנו צריכים אותו. יובל היה השליח, המלאך לעזור לבני, וזאת ללא כל מחשבה על תמורה כספית. בני איננו היחידי שיובל הציל את חייו. ישנם אלפים רבים שחייבים לו את חייהם ובעיקר את איכות חייהם.


יובל לא המציא את השיטה, לא המציא את התאוריה, היא כבר קיימת מאות שנים כאשר הרבה רופאים קונבנציונליים אף הם נעזרים בה. יובל הוא הפרזנטור של השיטה כאן בארץ וזאת בגלל האישיות המופלאה שלו עם יכולת ורבלית נדירה וסבלנות אין קץ מהולה עם אהבת אדם ורצון להיטיב.  יובל, תדע לך, שאנחנו כולנו מאחוריך, אנחנו מגבים אותך כאדם, מגבים אותך ואת השיטה הנפלאה שלך, שמי שיש לו יכולת ורצון עצמי מספיק חזק, אכן רואה רפואות וישועות עצומים.  יובל אל תירא ואל תחת, מי שמכיר אותך יודע איזה אדם צדיק ונפלא אתה, מכיר את הידע העצום שלך ומוקיר לך טובה אין קץ על העזרה העצומה. בזכותך השיח הבריאותי בארץ הפך לאחר, אפשר לייחס לך הרבה מאד המודעות על בריאות שקיימת היום במדינה. הרב יובל אשרוב אנחנו גאים להיות חלק מהקהילה של אלפי אנשים שנרפאו תודות לך, רבבות אנשים שאיכות חייהם השתנתה בגלל הידע שלך והמסירות שלך, אין לי ספק שאתה מקבל באהבה את כל העליהום עליך, כי כזה אתה, זו האישיות הנפלאה שלך. ייתן לך השם אורך ימים ושנות חיים ויכולת להמשיך ולעזור לאנשים כפי שאתה עושה זה עשרות בשנים.  (א.ש.)


*לשליחת עדות לפרסום שלחו לנו ל: [email protected]

שיעור מומלץ - מערכת הנשימה