04-6987398 04-6987398
|
|

נרקיסיזם בזוגיות

שאלה:

תודה על האור בתוך כל החושך. רציתי לשמוע מהרב איך הוא מסביר מערכת יחסים אלימה ונרקיסיזם (מצד הגבר) מה זה אומר על האישה? ובכלל מבחינת עין הבדולח? האם יש מקום לעין הבדולח בסיפורים כל כך קשים כאלו? וכשיש ילדים באמצע. האם אני פוגעת בהם שהם מתנתקים מהאב או שזה מחובתי לשמור ולהגן .. מבולבלת מאוד תודה רבה

 

תשובה:

עין הבדולח זו שיטה של ניקוי של דברים בתוכנו - רגשות שליליים שממילא מושכים אלינו מקרים והם בעצם המקרים שאנחנו רואים בחוץ. הגבול של עין הבדולח זה ברגע שמגיע למצב של סכנה וההלכה אומרת לך להתערב. אלימות של גבר לאישה זה דבר נורא, זה עין הבדולח לא יצליח. אלימות יכול להגיע לרצח. אסור ח"ו, צריך לעשות פעולה פיזית.

זה כמו שבאים מחבלים להרוג אז נשב ונעשה עין הבדולח? לא! עין הבדולח זה ניקוי כללי כדי שלא יקרו מקרים כאלה, אבל כשלא הצלחנו ואנחנו בתוך זה השכם להורגו, אחת הטעויות שעושים עכשיו עם חיזבאללה למשל אנחנו רק מגינים, הם יורים אנחנו מגינים. לא טוב! הרבי מלובביץ' אמר מזמן בעניין זה - הבא להורגך השכם להורגו, יש ספק למישהו שחיזבאללה בא להורגנו? אז למה מחכים? רחוקים מתורה אז לא יודעים מה לעשות. אז שהמציאות היא מציאות של פיקוח נפש אז נעשה עין הבדולח? גם, אבל גם תעשה פעולה גשמית לפי ההלכה!

אין עדיין תגובות.

הוספת תגובתך! “נרקיסיזם בזוגיות”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עגלת קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

?>
לסדרות
ומסלולי לימוד באתר
דלג לתוכןכפתור לפתיחת תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black
תפריט נגישות